BLACK UP Sun Cream SPF-30 100 ml

210,00 den

Out of stock

Description

Përmban një kombinim të filtrave UVA dhe UVB, vajra, vitaminë E, De-panthenol dhe gjalpë shea.

Siguron mbrojtje afatgjatë të lëkurës tuaj gjatë banjove të diellit dhe gjithashtu mbron lëkurën nga acarimi, djegiet dhe tharja, duke e bërë atë të butë dhe të zhdërvjellët.

Filtrat e integruar ofrojnë mbrojtje të lartë (SPF 30) nga efektet e dëmshme të rrezeve UVA dhe UVB gjatë banjove të diellit.

Prania e vitaminës E përmirëson hidratimin e lëkurës, gjë që është jashtëzakonisht e rëndësishme në verë. Gjithashtu, me veprimin e tij antioksidues, merr pjesë në neutralizimin e radikaleve të lira të dëmshme, të cilat mbron lëkurën nga plakja e parakohshme.
Përmban një kombinim vajrash që veprojnë si zbutës (zbutës) dhe përmirësojnë elasticitetin e lëkurës.

De-panthenoli vepron si një hidratues (hidratues) dhe parandalon humbjen e tepërt të lagështisë nga lëkura gjatë banjove të diellit.

Gjalpi Shea njihet edhe si gjalpë shea. Është një ekstrakt që përmban një kombinim të yndyrave komplekse dhe acideve yndyrore (acidi arakidonik, oleik, linoleik, linolenik, stearik dhe acid cinnamic). Vetë ekstrakti është i pasur me vitamina C, D, A, E dhe F. Prania e këtyre vitaminave në produkt është shumë e rëndësishme për ruajtjen e lëkurës së shëndetshme, veçanërisht kur ekspozohet tepër në diell.
Ekstrakti gjithashtu kontribuon në rigjenerimin e lëkurës, qetësimin e irritimeve dhe hidratimin e përmirësuar të lëkurës, gjë që është veçanërisht e rëndësishme gjatë banjove të diellit.

I testuar dermatologjikisht.

Është menduar për të gjitha llojet e lëkurës.

Mënyra e përdorimit: aplikohet në mënyrë të barabartë në lëkurë gjysmë ore para ekspozimit në diell dhe pas çdo banje.

Brand

Блекап

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “BLACK UP Sun Cream SPF-30 100 ml”